EVENIMENTE AN SCOLAR 2023-2024

#ȘcoalaMeaAtaAnoastră

#Performanță,Calitate

🤝JOI, 18 APRILIE 2024, INTERVAL ORAR 09:00-13:00, LICEUL TEORETIC “CAROL I”, FETEȘTI, ÎȘI DESCHIDE LARG PORȚILE PENTRU CEI CE VOR SĂ FACĂ PARTE DIN MAREA FAMILIE CAROLISTĂ

#ZiuaPorțilorDeschise

📎Liceul Teoretic “Carol I”, Fetești, organizează Concurs de Admitere, CLASA A V-A, cu predare INTENSIV LIMBA ENGLEZĂ, MIERCURI, 26 IUNIE 2024, proba de concurs vizând evaluare Limba și literatura română, respectiv Matematică.

✅Dacă vrei să faci parte din echipa carolistă, te așteptăm să te alături Liceului Teoretic “Carol I”, singura unitate școlară, din oraș, ce a înregistrat o rată de PROMOVABILITATE 💯 la Evaluarea Națională. De asemenea, liceul nostru se mândrește cu REZULTATE REMARCABILE la Olimpiadele și Concursurile școlare, nivel gimnazial și liceal.

🧑🏻‍🎓ŞCOALĂ EUROPEANĂ, Liceul Teoretic “Carol I” pune la dispoziție săli de clase dotate conform standardelor europene- săli de clase dotate cu table smart, laboratoare școlare pentru Informatică, Fizică, Chimie, Biologie, LABORATOR DE ROBOTICĂ, Sală de Sport și Bază Sportivă. Instituția noastră școlară susține desfășurarea orelor de curs într-un singur schimb, respectiv interval orar 08:00-14:00, cu posibilitatea unei mese calde în cadrul Cantinei școlare, respectiv găzduirea în cadrul Internatului școlar.

Vă așteptăm în echipa carolistă!

Fii parte din PERFORMANȚĂ!